top of page
Haridusliku sisuga
KLASSIEKSKURSIOONID JA KOOLIREISID

 

Korraldame Teie klassile/koolile huvitavaid ning harivaid bussiekskursioone Eestis ja Lätis.

 

Meie ekskursioonide marsruudid on unikaalsed ning erilised, sest lisaks teele jäävatele populaarsetele vaatamisväärsustele tutvustame ja näitame neidki tähelepanuväärivaid kohtasid, kuhu tavalised turismireisid-marsruudid ei vii ning mida tihtipeale kohalikudki ei tea. Oleme valinud ka vähemteatud paikade hulgast välja põnevamad, kaunimad ja erakordsemad, et meie reisid oleks teistest omanäolisemad ning kaasakiskuvamad.

 

Kõik meie reisid toimuvad koostöös avastaEESTI atesteeritud giid-matkajuht Marko Kaldur’ga, kes on suur matkasell ja paljude reisiartiklite ja raamatute autor.

 

Giidi vahendatav info kirjeldab mitte ainult külastatavaid kohtasid, aga on tihedalt seotud ka koolide õppekava ning -ainetega. Ekskursioonil osalejad saavad uusi teadmisi või kinnistavad omandatut näiteks loodusainete, ajaloo, kultuuriloo, geograafia, ühiskonnaõpetuse ja muude ainete vallas.

 

Reisi maksumuse arvutame Teile osalejate arvu ja lisasoovide alusel (toitlustus, pääsmed jms)

Reisiks_logo_www_edited.png

Meie populaarseimad marsruudid on järgmised:

 

PÕLEVKIVIMAA IDA-VIRU

 

Ekskursioonil Ida-Virumaale külastame põlevkivi kaevandamisega ning põlevkivitööstusega seotud paikasid. Saame ülevaate põlevkivi kaevandamise ajaloost, aga ka selle mõjust kohalikule ühiskonnale ja keskkonnale. Näeme kohtasid, kus kaevandamine on loodust muutnud, samuti paikasid, mis tekkinud sajandipikkuse põlevkivitööstuse tulemusena.

Mõned olulisemad objektid, mida tutvustame: hüljatud kummituslinnad ehk monoasulad; ebamaine helesinine laguun; Kohtla-Järve trööstitud tööstusmaastikud; pulbitsevad nõiakaevud (hooajalised); erkrohelised karjäärifjordid; Sillamäe stalinistlik vanalinn ning uraanikaevandamine; elektrijaamade hiigelhooned; tehismäed, tuhamägi ja Ida-Viru „vulkaan“; lainetavad maanteed; lagunevad kaevanduskompleksid; maa alla vajuvad linnad jpm.

Ekskursiooni jooksul saavad osalejad viibida piisavalt bussist väljas, tõusta mägedele, jalutada vaatamisväärsuste juurde. Lisaks lood põlevkivitööstuse ajaloost tänapäevani, giidi isiklikud kogemused Ida-Virumaal elamisega jne.

Eraldi kokkuleppel on võimalik marsruudile lisada Kaevandusmuuseumi ja/või Põlevkivimuuseumi külastust.

PÕHJA-LÄTI PÕNEVAD PAIGAD

 

Rändame läbi Läti Keskmaa ehk Vidzeme piirkonna. Meie ekskursioon kulgeb muistse Liivimaa territooriumil, millega on seotud ka külastatavad paigad. Reisi jooksul näeme nii kauneid loodusvaateid kui ka Eesti ja Läti ajaloos olulisi kohtasid.

Teele jäävad võimsad liivakivipaljandid ning sügavad kanuumatkajõed; laskume maa alla nõukogudeaegsesse tuumapunkrisse; uudistame Vabadussõjaga seotud olulisi paikasid; tutvume Euroopas ainulaadse muistse järvelinnusega; liigume pronksiajast muinasaega ja edasi keskajast tänapäeva; möödume ajalooraamatutes ning kohustuslikus kirjanduses kajastatud kohtadest; kuuleme lugusid liivlaste, lätlaste ja eestlaste seostest ning läbikäimisest läbi aegade.   

Lisatasu eest võimalus tuumapunkri külastamine

PÕHJARANNIKU VÕIMSAD VAATED

 

Kõrge pankranniku pealt avanevad vaated on ühteaegu majesteetlikud kui aukartust äratavad. Liigume piki Põhja-Eesti pankrannikut ja tutvume vaid sellele piirkonnale omaste kohtadega.

Kümned joad, mis pangapealselt alla purskavad; inimkäte rajatud sügavad kanjonid; okupatsiooniaegne piiritsoon ning militaarobjektid; maalilised pargid koos kaunite rannajoontega; uhked merevaatega lossid ja mõisad; õdusad rannakülad ning rajad, mida mööda liikunud hulgaliselt kroonitud päid.

Reis põhjarannikul avab selle piirkonna ajaloo; kuuleme nii muistsetest hiilgeaegadest kui hilisemast elust; räägime piirikaubandusest ja piirituseveost; samuti paadipõgenikest, sõjaajaloost ja muust huvitavast.

SALAPÄRANE SETOMAA

 

Setomaa on üheaegselt oma, aga samas erinev – piirkond Eestis, mis kultuuri kui ajaloo poolest erineb ülejäänust.

Ekskursioonil külastame huvitavaid ja omanäolisi vaatamisväärsusi Kagu-Eestis ning Setomaal.
Marsruudil näeme kohaliku kultuuri ja arhitektuuri eripärasid, ainulaadseid pühakodasid, ürgset loodust ja inimkäte muudetut. Kui õnnestub, siis põikame korraks ka Venemaale ning Läti piir jääb samuti käeulatusse.

Teele jäävad omanäolised vaatamisväärsused, ajaloolised ehitised, liivakivipaljandid, põnevad mälestusmärgid ning omapärased objektid. Liigume nii Sibulateel kui Seto Külävüül, Peipsiveerel ja Võhandu maratoni trassil.

 

ROMANTILINE RANNATEE

 

Bussireis viib Pärnust kuni Virtsuni mööda romantilisi rannaäärseid teid.
Külastame raudteemuuseumit
Käime kohtades, mida vähem teatakse või harva külastatakse. Kaunid merevaated ja tuules kohisevad männimetsad. Maalilised mõisad ning omamoodi muuseumid. Külakirikud ja võimsad linnused. Rannarahva elu-olu minevikust tänapäevani. Romantiline reisipäev looklevatel rannateedel.

PALDISKI-HAAPSALU

 

Laseme meretuulel end räsida nii kõrgetel pangapealsetel kui laulvatel liivarandadel. Imetleme maalilisi rannarootsi külasid ning hubaseid külakirikuid. Satume katastroofidega seotud paikadesse ja suisa sünge ajalooga kohtadessegi. Tõuseme tuletornis kõrgele pilvepiirile ning mitmes muuseumis uudistame nii rannarahva elu-olu kui piirkonna ajalugu.
Mändidega kaetud luiteharjad ja tuulepealselt lagedad rannajooned lummavad oma loodusega. Ajaloolisi, kultuuriloolisi ning muid huvitavaid paikasid jääb teele üksjagu. Päeva lõpetame jalutuskäiguga Haapsalus.
Lääneranniku kauneid vaateid tutvustab Haapsalu kutseline loodusgiid ja suverandlane.

 

MATKAREIS LOODUSESSE

 

Kutselise matkajuhi eestvedamisel matkame mööda eripalgelisi loodusradasid ja matkateid.

See ekskursioonipäev on täidetud aktiivsete tegevusega, ent jõukohane kõigile tavalise füüsisega osalejatele.

Matkade valik on väga lai – lepime konkreetsed teemad eelnevalt kokku!

Näiteks saame matkata metsavendade radadel ning laskuda metsavennapunkrisse; liigume üle rabaavaruste ja imetleme tornidest vaateid merele kui metsadele; läbime kultuuriloolisi radasid; kulgeme muinasaegsetel taliteedel ning moodsamatel teedel.

Matkareisi koostame vastavalt soovidele ja ette antud füüsilisele koormusele.

 

 

Korraldame ekskursioone ka teistel marsruutidel ning muude teemadega, põhjalik nimekiri võimalikest reisidest on leitav siit:

https://www.avastaeesti.ee/automatkade-ja-bussireiside-marsruudid

 

Reisiks OÜ bussijuhid on sõbralikud ja läbinud kutselise autojuhi pädevuskoolitused.

Bussides on kõik istmed varustatud turvavöödega, pikematel sõitudel on bussis kasutamiseks toalett, kohvi ja tee valmistamisvõimalus. Bussis on 220V elekter.

Palaval suvepäeval on sisekliima mõnus- jahe ja külmal talvepäeval meeldivalt soe.

 

Soovime seiklusterohket ja meeldivat reisielamust!

 

Siim Semjonov   info@kultuurireisid.ee   tel 526 2232

bottom of page